Proszę, włączyć obsługę JavaScript aby przeglądać w pełni funkcjonalną stronę.

Mezoterapia

mainBG

OPIS TECHNOLOGII

Mezoterapia jest metodą leczenia polegającą na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczych bezpośrednio w obrębie skóry poddawanej zabiegowi. Jest doskonałą profilaktyką w starzeniu się skóry. Polega na dostarczeniu substancji odżywczych za pomocą zastrzyków śródskórnych w odpowenidnie miejsca takie jak twarz, szyja, dekolt.

Roztwory przygotowane do iniekcji są zwykle mieszaniną kilku substancji aktywnych, dobieranych zależnie od rodzaju zabiegu oraz potrzeb pacjenta. Wśród najczęściej stosowanych w terapii znajdują się m.in.: peptdy biomimetyczne, witaminy, kwas hialuronowy, oligoelementy, antyoksydanty, retinol, kwas glikolowy.

Mezoterapia w odmładzaniu skóry:

Mieszanina wielu substancji rewitalizujących i regenerujących (takich jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny) poprawiają stan skóry. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znacznie lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry.

Mezoterapia w leczeniu cellulitu:

W wyniku zabiegu następuje wzmożony przepływ krwi, zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej i dochodzi do redukcji depozytów tkanki tłuszczowej. Rezultatem jest wygładzenie skóry oraz redukcja cellulitu. Zastrzyki zawierają kofeinę, która pobudza mikrokrążenie skóry i wpływa na uwalnianie tłuszczów z komórek. Może wspomagać ją wyciąg z karczocha, nostrzyka żółtego i rutyny, które pobudzają metabolizm tłuszczów. Do mieszanek dodaje się także krzemionkę organiczną, która regeneruje tkankę łączną i włókna kolagenu.

Mezoterapia w leczeniu łysienia:

Poprzez podawanie w skórę owłosioną głowy preparatów mineralnych, witamin i leków przeciwzapalnych można w znacznym stopniu poprawić odżywienie włosów, zatrzymać ich wypadanie, a nawet spowodować odrost utraconych włosów. Terapia łysienia to wstrzykiwanie substancji odżywiających włosy - takich jak dekspantenol, minoksydyl, oligoelementy, krzemionka organiczna, witaminy lub leki przeciwzapalne, które powodują, że następuje regeneracja struktury włosa.

WSKAZANIA

 • drobne zmarszczki
 • podkrążone oczy
 • starzenie się skóry
 • ziemista, szara, nieodżywiona skóra
 • drobne przebarwienia
 • cellulit
 • rozstępy
 • wypadanie i osłabienie włosów
 • skóra odwodniona

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU

Tydzień przed zabiegiem można wcierać preparat z witaminą K (uszczelnia ona śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo) a 2 tygodnie przed zabiegiem odstawić aspirynę.

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg mezoterapii poprzedza wnikliwa konsultacja z lekarzem, w trakcie której dobierany jest odpowiedni produkt. Następnie przed rozpoczęciem zabiegu obszary poddawane zabiegowi zostają znieczulone kremem znieczulającym. Po około 20 minutach lekarz zaczyna podawać preparat.

I metoda tzw. grudkowa. Strzykawką ze specjalną cienką i krótką (2-3 mm) igłą, lekarz wykonuje serię nakłuć śródskórnych, punkt po punkcie. Po zabiegu skóra jest lekko obrzęknięta, zaczerwieniona i pokryta drobnymi grudkami, które wchłaniają się do dnia następnego. Mezoterapia wykonana w ten sposób może powodować siniaki.

II metoda tzw. nappage. To liczne, drobne wkłucia, ze stałym naciskiem na tłoczek strzykawki, tworzące na skórze gęstą siateczkę. Lekarz może też podać preparat liniowo, wykonując głębokie śródskórne zastrzyki i pompując preparat w momencie cofania igły.

EFEKTY

Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i delikatnie obrzęknięta. Mogą też być widoczne drobne grudki, przypominające zatopione pod skórą kropelki wody. Wchłoną się one następnego dnia. Z tego powodu warto zaplanować 2-3 dni na domową rekonwalescencję. Jeśli w wyniku mezoterapii powstaną zasinienia, będzie je widać zaraz po zabiegu. Pełne rezultaty pojawiają się po upływie około tygodnia. Zabieg jest najskuteczniejszy, gdy wykonuje się go w serii 2-8 zabiegów, w zależności od okolicy i problemu. Najlepiej powtarzać go co 4-6miesięcy.

PRZECIWWSKAZANIA

 • Ciążą i karmienie piersią
 • Aktywne infekcje
 • Reakcje uczuleniowe na poszczególne składniki preparatów

CENA

Cena zależna od rodzaju preparatu

twarz                                  od 400 ,-

szyja                                   od 300,-

dekold                               od 300,-

twarza+szyja                   od 500,-

twarz+szyja+dekolt      od 700,-

cellulit                               od 400,-
skóra głowy                    od 300 ,-
mezoterapia oczu        od 250 ,-

MASZ PYTANIE? Zapraszamy do kontaktu