Proszę, włączyć obsługę JavaScript aby przeglądać w pełni funkcjonalną stronę.

Technologia HIFU

mainBG

TECHNOLOGIA HIFU

Na czym polega zabieg HIFU ?

Nasza skóra składa się z trzech głównych warstw: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej określanej także jako SMAS czyli warstwę mięśniowo-powięziową. Właśnie ta ostatnia warstwa jest najważniejszą „podporą” dla skóry, w znaczącym stopniu decyduje o jej napięciu, jest kluczowa dla naszych rysów twarzy. Lifting ultradźwiękowy HIFU jest jedynym nieinwazyjnym zabiegiem działającym na tą warstwę, a tym samym zapewniającym pełną alternatywę dla liftingu chirurgicznego. Jest to równocześnie rozwiązanie bezpieczne, komfortowe i skuteczne. Podczas zabiegu ciągłość skóry nie jest przerwana, a efekt uzyskiwany jest w wyniku koagulacji tkanek znajdujących się w głębi pod naskórkiem. Pozwala to uniknąć dyskomfortu i ryzyk związanych z operacją oraz następującą po niej rekonwalescencją. Ultradźwięki w medycynie są stosowane już od ponad 20 lat (np. w USG), jednak zastosowanie ściśle w medycynie estetycznej technologii HIFU to osiągniecie ostatnich kilku lat. Zabieg nie wymaga przygotowania, trwa do 60 minut i bezpośrednio po nim można wrócić do codziennych aktywności. Po zabiegu nie jest wymagana rekonwalescencja. Jeden zabieg wystarcza dla uzyskania pełnego i trwałego efektu.

Jak działa HIFU?

HIFU czyli High Intensity Focused Ultrasound wykorzystuje zogniskowaną falę dźwiękową o wysokiej częstotliwości. Częstotliwość i moc tej fali powodują podgrzanie tkanek. Energia cieplna omija naskórek i dociera na ściśle określoną głębokość w przedziale od 1,5 do 4,5 mm na twarzy, a nawet do 13 mm w przypadku ciała. Efekt termiczny występuj punktowo i ujędrnia oraz napina skórę, a także tkanki podskórne na poziomie SMAS. Dochodzi do punktowego podgrzania tkanek do temperatury 65 – 75˚C i miejscowej koagulacji włókien kolagenowych. Ulegają one skróceniu napinając tym samym naszą skórę co widzimy od razu po zakończeniu zabiegu. Równocześnie rozpoczyna się proces przebudowy skóry, który trwa do 3 miesięcy od zabiegu. W trakcie następnych tygodni po zabiegu obserwujemy wzrastające napięcie i ujędrnienie skóry.

Wskazania:

HIFU umożliwia osiągnięcie różnych efektów w zależności od miejsca zastosowania i problemu który chcemy zniwelować. Najpopularniejszą procedurą zabiegową jest całkowity lub częściowy lifting skóry twarzy. Osobną grupę stanowią zabiegi na ciało, które mogą mieć dwojakie działanie: usuwanie wiotkości skóry lub / i na nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zabiegi na ciało mogą być stosowane na dekolt, brzuch, boczki, ramiona, uda i kolana.

Efekty zabiegu:

· lifting i odmłodzenie skóry

· poprawa owalu twarzy

· podniesienie opadających brwi

· redukcja zmarszczek na czole

· wygładzenie zmarszczek wokół ust

· zmniejszenie bruzd nosowo-wargowych

· odmłodzenie wiotczejącej skóry szyi i dekoltu

· poprawa napięcia zwiotczałej skóry np.

podbródka, ramion, wewnętrznej części ud, brzucha

· redukcja tkanki tłuszczowej

 

Zabieg HIFU nie wymaga rekonwalescencji. Pierwsze efekty są widoczne bezpośrednio po zabiegu ale uzyskanie pełnego efektu wymaga przebudowy tkanek w okresie od 1 do 3 miesięcy. Standardowo kolejny zabieg można wykonać po 12 miesiącach. Najnowszą technologię HIFU2 zastosowana w urządzenie HIPRO w stosunku do urządzeń starszej generacji wyróżnia bezbolesność zabiegów dlatego zabieg nie wymaga znieczulenia. Jest to zabieg całoroczny. 

 

CENNIK:

Twarz (bez oczu)            1500,-

Policzki                            800,-

Czoło                               800,-

Podbródek                     500,-

Szyja                              600,-

Ramiona                          600,-

Talia                                600,-

Nadbrzusze                     600,-

Podbrzusze                     600,-

Brzuch                             1500,-

Pośladki                          800,-

Uda wewnętrzne             900,-

Uda zewnętrzne              900,-

Całe uda                          1500,-

MASZ PYTANIE? Zapraszamy do kontaktu