Proszę, włączyć obsługę JavaScript aby przeglądać w pełni funkcjonalną stronę.

Przebarwienia

mainBG


Jak pozbyć się nieestetycznych przebarwień? Na skórze pojawiły się przebarwienia? Zamiast testować kolejne kremy z drogerii, które mają ograniczone działanie, warto postawić na metody, które błyskawicznie poprawią kondycję skóry i wyrównają jej koloryt.

Jak powstają przebarwienia?
Przebarwienia, czyli zaburzenia barwnikowe, powstają na skutek zaburzenia produkcji i rozmieszczenia barwnika – melaniny. Najczęściej pojawiają się w przebiegu zmian hormonalnych (np. w ciąży) oraz w wyniku nadmiernego wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych. Skłonność do powstawania na skórze nieestetycznych plamek może być również uwarunkowana genetycznie. Z przebarwieniami bardzo trudno walczyć przy pomocy zwykłych kremów – trzeba przecież unormować produkcję i rozmieszczenie barwnika zlokalizowanego w głębokich warstwach skóry.


Najczęściej występujące zaburzenia pigmentacyjne:

Piegi

To drobne, ostro ograniczone przebarwienia na partiach skóry wystawionych na działanie promieni słonecznych, powstające na skutek przyspieszonego procesu melanogenezy. Szczególnie spotykane u osobób z I fototypem skóry.

Plamy soczewicowate

Plamy soczewicowate bywają wrodzone i nabyte. Wyglądem są do siebie bardzo podobne - drobne, liczne plamki barwy brunatnej o różnych odcieniach. Przypominają piegi, ale są nieco większe i bardziej odgraniczone. Mogą one być pojedyncze lub liczne, zwykle zlokalizowane są na skórze odkrytych części ciała (twarz, ręce, przedramiona). Pojawiają się liczniej latem i o tej porze roku także ciemnieją. Plamy soczewicowate słoneczne mogą stopniowo samoistnie zanikać. Natomiast starcze mają charakter zmian trwałych

Ostuda

Są to ostro ograniczone, głównie brązowe przebarwienia, występujące głównie na twarzy: na czole, skroniach, policzkach, nad górną wargą. Wpływ na jej rozwój mają promieniowanie słoneczne oraz szereg innych czynników jak np.: genetyczne, hormonalne, dysfunkcje tarczycy, kosmetyki oraz niektóre leki (o działaniu fotouczulającym i przeciwpadaczkowym). Ostuda występuje często u kobiet w ciąży

Przebarwienia pozapalne

Występują w miejscach, gdzie występowały wcześniej zmiany zapalne. Mogą również być wynikiem powikłań po zabiegach, w których doszło do uszkodzenia naskórka.

CZYNNIKI DETERMINUJĄCE
•działanie promieni słonecznych
•zaburzenia hormonalne
•leki antykoncepcyjne
•powikłania pozabiegowe
•brak ochrony słonecznej

W AtenaClinic wykorzystujemy najskuteczniejsze zabiegi i preparaty dedykowane usuwaniu przebarwień i wyrównywaniu kolorytu skóry. Zapraszamy do Łazisk Górnych na konsultację lekarską.

 

PROPONOWANE ZABIEGI

MASZ PYTANIE? Zapraszamy do kontaktu