Proszę, włączyć obsługę JavaScript aby przeglądać w pełni funkcjonalną stronę.

Rumień

mainBG

Czy można sprawić, żeby skóra przestała się czerwienić?

Stres, gorące lub pikantne potrawy, alkohol, nagłe zmiany temperatur to czynniki, które najczęściej wywołują nagłe czerwienienie skóry twarzy, szyi i dekoltu. Taka skłonność jest pierwszym sygnałem świadczącym o obecności rumienia.

Czym jest rumień?

Rumień to dysfunkcja skóry związana ze zmianami w obrębie włosowatych naczyń krwionośnych. Uszkodzone naczynia nie reagują prawidłowo na działanie czynników zewnętrznych i rozszerzają się, doprowadzając do powstania zaczerwienienia. Bywa, że towarzyszy temu uczucie gorąca, pieczenie lub swędzenie. Początkowo rumień znika dość szybko. W przypadku braku podjęcia odpowiedniej terapii rumień utrzymuje się coraz dłużej, żeby ostatecznie na stałe zadomowić się na skórze. Na twarzy pojawia się siateczka widocznych rozszerzonych naczyń tzw. teleangiektazji.
 
CZYNNIKI DETERMINUJĄCE
•uwarunkowania genetyczne
•niektóre choroby skóry np. trądzik różowaty
•jasny fototyp skóry, nadwrażliwość naczynioruchowa
•dieta – alkohol, kawa, gorące napoje
•stres

Jak zmniejszyć rumień?

W AtenaClinic oferujemy skuteczne zabiegi, które pozwalają wyeliminować lub znacznie zredukować problem rumienia. Już po jednym zabiegu zauważą Państwo znaczną poprawę stanu skóry – jest to szczególnie istotne w kontekście skrępowania, które często towarzyszy Pacjentom zmagającym się z problemem nagłego czerwienienia skóry twarzy.

PROPONOWANE ZABIEGI

MASZ PYTANIE? Zapraszamy do kontaktu