Proszę, włączyć obsługę JavaScript aby przeglądać w pełni funkcjonalną stronę.

Zmiany skórne

mainBG

Bezpieczna metoda na usuwanie zmian skórnych
Na Państwa skórze pojawiła się nieestetyczna brodawka? A może problem dotyczy obecności włókniaków lub kaszaków?

Takich zmian nie należy usuwać domowymi metodami. Warto skorzystać z pomocy lekarza, który dysponuje fachową wiedzą i najwyższej jakości, profesjonalnym sprzętem. Usunięcie nieestetycznych zmian sprawi, że skóra znowu będzie gładka i jednolita.

BRODAWKI ŁOJOTOKOWE

Brodawki łojotokowe to małe guzki rogowe, w kolorach od beżowego do brązowego. Są bardzo łagodne i nigdy nie ulegają rozpadowi. Rozwijają się na odkrytych częściach ciała, na twarzy, stopach, kończynach dolnych, plecach. Pojawiają się w wieku dojrzałym oraz osób starszych.

BRODAWKA ZWYKŁA

Brodawki zwykłe są to małe, łagodne grudki pochodzenia wirusowego o nierównej hiperkeraotycznej powierzchni o zabarwieniu skóry otaczającej lub nieco ciemniejszym. Są zakaźne z tendencją do rozsiewania się. Mogą znikać samoistnie bez powstawania śladów. Występują głównie na palcach rąk lub na dłoniach. Najczęściej spotykane u dzieci i nastolatków

BRODAWKI PŁASKIE

Brodawki płaskie są to zazwyczaj liczne , o gładkiej powierzchni, lekko uwypuklone grudki wielkości kilku milimetrów. Najczęściej występują na grzbiecie rąk oraz dolnej części twarzy i czole. Często układają się linijnie w miejscu zadrapania. Mogą ustępować samoistnie. Zmiany występują w każdym wieku, najczęściej jednak u dzieci i młodzieży.

BRODAWKI PŁCIOWE

Brodawki płciowe są to elastyczne zmiany o kształcie uszypułowanych grudek z skłonnością do zlewania. Do zakażenia dochodzi głownie drogą kontaktów seksualnych. Na błonie śluzowej narządów płciowych zamiany przyjmują wygład kalafiorowatych tworów na wąskiej szypule. Najczęściej występują na błonach śluzowych narządów płciowych (u kobiet na wargach sromowych, okolicach pochwy, u mężczyzn na żołędzi, napletku oraz ujściu cewki moczowej). Zmiany mogą rozwijać się również w okolicy odbytu, wzgórka łonowego oraz pachwin.

WŁÓKNIAKI MIĘKKIE

Włókniaki miękkie są zmianami o charakterze wrodzonym, w postaci guzków lub guzków workowato zwisających barwy skóry lub nieco ciemniejsze, brunatnawe. Umiejscawiają się szczególnie często na szyi i karku. Utrzymują się przeważnie przez całe życie , nie wykazując skłonności do samoistnego ustępowania.

WŁÓKNIAKI TWARDE

Włókniaki twarde są odczynem włóknistym , występującym niezależnie od wieku. Zwykle są pojedyncze, drobne usadowione w skórze, która ma barwę prawidłową lub lekko brunatną. Najczęściej występują na kończynach.

NACZYNIAKOWŁÓKNIAK

Naczyniakowłokniaki są to kopulaste, drobne twarde guzki o gładkiej powierzchni w kolorze skóry. Mogą występować samodzielnie lub w różnych zespołach chorobowych. Najczęściej występują na nosie lub środkowej części twarzy.

BLIZNOWIEC

Bliznowiec jest to guz złożony z tkanki łącznej włóknistej powstający najczęściej w miejscu urazów. Powstaje w wyniku przerostu brzegów utworzonych z niedojrzałej tkanki łącznej w przewlekłych stanach zapalnych. Jest bardzo nieestetyczny. Nie ma możliwości go leczenia, ponieważ ten typ blizn będzie się odnawiał.

TŁUSZCZAK

Tłuszczak jest to rodzaj zmiany łącznotkankowej. Może osiągnąć znaczne rozmiary lub pojawiać się jako kuleczkowaty guzek , przesuwalny względem podłoża. Większość zmian nie powoduje dolegliwości. Najczęściej występują na karku, brzuchu, pośladach, udach i ramionach.

 

Zapraszamy do umówienia wizyty w  AtenaClinic w Łaziskach Górnych i skorzystania z nowoczesnych i skutecznych metod usuwania zmian skórnych.

PROPONOWANE ZABIEGI

MASZ PYTANIE? Zapraszamy do kontaktu